Farge

Generalforsamlingen

Sparebanken Vest er organisert i samsvar med sparebankloven og lov om finansinstitusjoner og finansieringsvirksomhet. Øverste organ er generalforsamlingen (tidligere representantskapet).

INNSKYTERVALGTE (per valg 2016)
Medlemmer Varamedlemmer

Birthe Drageset
(valgdistrikt Bergen)

Gro Jofrid Aarli 
(valgdistrikt Bergen)

Sonja Mellingen 
(valgdistrikt Bergen)

Rune Stavenes
(valgdistrikt Bergen)

Camilla Meland Madsen
(valgdistrikt Bergen)

Kari-Anne Landro
(valgdistrikt Vest)

Frode Høyland
(valgdistrikt Vest)

Gunnar Silden 
(valgdistrikt Sogn og Fjordane)

Ove Ellingsen 
(valgdistrikt Sogn og Fjordane)

Jon Askeland 
(valgdistrikt Nordhordland)

Ragnhild Langøy 
(valgdistrikt Nordhordland)

Hallvard Bjørgum 
(valgdistrikt Hardanger/Midthordland/Voss)

Lilliann Høyvang Andreassen
(valgdistrikt Hardanger/Midthordland/Voss)

Kjersti Vespestad
(valgdistrikt Sunnhordland/Haugalandet)

Nils Dale Elde
(valgdistrikt Sunnhordland/Haugalandet)

Bjarte Skrettingland 
(valgdistrikt Rogaland)

Adrian Sivertsen
(valgdistrikt Bergen)

Jarl Høva
(valgdistrikt Bergen)

Thomas Bøe Slettemark
(valgdistrikt Hardanger/Midthordland/Voss)

Frode Merkesvik
(valgdistrikt Sogn og Fjordane)  

Anne-Kristin Heggøy
(valgdistrikt Vest)

Laila Borge 
(valgdistrikt Nordhordland)

Astrid Karin Toft Nordtveit
(valgdistrikt Sunnhordland/Haugalandet)

Sigve Inge Håland 
(valgdistrikt Rogaland)








 


OFFENTLIG VALGTE
Medlemmer Varamedlemmer
Trude Drevland (permisjon) 
(Bergen kommune)

Kristin Akselberg 
(Bergen Kommune)

Eli Årdal Berland 
(Hordaland Fylkeskommune)

Terje Søviknes  
(Hordaland Fylkeskommune) 

Pål Kårbø
(Hordaland Fylkeskommune)

Anita Nybø
(Sogn og Fjordane Fylkeskommune)

Henrik Oppen
(Sogn og Fjordane Fylkeskommune)

Ola Ingvaldstad 
(Rogaland Fylkeskommune)

Petter Eltvik 
(Bergen Kommune)

Brigt O. Gåsdal 
(Hordaland Fylkeskommune) 

Svein Ottar Sandal 
(Sogn og Fjordane Fylkeskommune)

Anita Egeli 
(Rogaland Fylkeskommune)

 

ANSATTE
Medlemmer Varamedlemmer

Anne Grethe Grøttvedt
Jens Petter Helland
Bodil Digranes
Arvid Eriksen
Jostein Lid
Kirsten Gulbrandsen
Kjell Gunnar Lilleøren
Karen Margrete Riise
Unni Grete Brakedal Våge
Wenche Wolff Anglevik
Solfrid Hagen
Eirik Hjelle

Lene Holmedal
Ørjan Askeland
Mona Vikøyr
Trond Dreyer
Roger Klakegg
Lillian Lægreid 

EGENKAPITALBEVISEIERE
Medlemmer Varamedlemmer

Trond Mohn
Anne Maria Langeland
Widar Slemdal Andersen
Borghild Storaas Ones
Eivind Lunde
Gustav A Birkeland
Jan Øvrebø
Birgit Nistad
Bjørn Eknes
Tone Haaland
Jon Olav Heggseth
Vendel Irene Hovda

Ida Bjerke Olsen
Anton Ørbech
Per Berge
Inga Lise Moldestad
Siri Birkeland
Lars Martin Lunde

 

 

STYRET
Medlemmer Varamedlemmer

Trygve Bruvik – Leder
Øyvind A. Langedal – Nestleder
Arild Bødal
Gunnar Skeie
Berte-Elen Reinertsen Konow
Richard Rettedal
Birthe Kåfjord Lange
Kristin Axelsen
Anne Marit Hope
Fred David Risløw

Bernt Bergheim
Arnulf Ingvaldsen
Bente Moore
Inger Johanne Westad Thraning
Stig Standal Taule

 

VALGKOMITEEN
Medlemmer Varamedlemmer

Eivind Lunde – Leder
Bodil Digranes – Nestleder
Terje Søviknes
Bjarte Skrettingland
Ove Ellingsen
Marit Solberg
Camilla Meland Madsen

 

 

VALGKOMITEEN EGENKAPITALBEVISEIERE
Medlemmer Varamedlemmer

Jan Øvrebø - leder
Trond Mohn - nestleder
Anne Maria Langeland

Bjørn Eknes

Snakk med oss - 05555

Åpent man-søn 07-23.

Ring meg

Stikk innom

Skriv til oss

Send oss en e-post.

Send e-post